Doprava zdarma pri nákupe nad 100 EUR

MATERIÁL A STAROSTLIVOSŤ

MATERIÁL: 

Woollipop svetre sú pletené v malých sériách priamo v pletiarňach na Slovensku. Merino vlna pochádza z Chile a má certifikát OEKO-Tex a Woolmark standard a Mulesing free.

OEKO-TEX Standard 100 je certifikát, ktorým sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritéria pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie. Materiály a výrobky označené týmto certifikátom sú bezpečné a neobsahujú žiadne zdraviu a životnému prostrediu škodlivé alebo nebezpečné látky.

 

WOOLMARK  je značka certifikačného systému, ktprý garantuje kvalitu vlny používanú v oblečení. Značka Woolmark tak potvrdzuje, že buď surovina, alebo finálny produkt boli testované pre potvrdenie vysokých štandardov použitej vlny. Logo Woolmark je jedným z celosvetovo najuznávanejším symbolom kvality vlny a je spravované neziskovou organizáciou Australian Wool Innovation (AWI).

 

Merino vlna:

Merino vlna ma termoregulačné vlastnosti. Je priedušná a umožňuje vášmu telu dýchať. Dokáže ľudské telo zahriať, ale neprehriať a v prípade potreby príjemne schladiť tým, že odvádza teplo a pot. Ideálna je teda nielen do zimy, ale aj na chladnejšie letné večery.

Zabezpečí vám príjemný tepelný komfort, aj v prípade vlhkejšieho počasia. Postará sa o absorpciu vlhkosti a dieťa je pritom stále v teple. Ak sa dieťa vplyvom neustáleho behania a skákania (testované na mojich deťoch) spotí, pot absorbuje a odvedie prirodzene von. Dieťa nepocíti žiadnu vlhkosť, či chlad. Sveter následne stačí len vyvetrať.  Nie je potrebné ho hneď prať.

Merino vlna zabezpečí prirodzenú UV ochranu, nepáchne. Je antibakteriálna a nenáročná na údržbu.

 

STAROSTLIVOSŤ:

Pokiaľ sa vám svetrík vyložene nezašpiní, stačí ho len vyvetrať. 

V prípade prania odporúčam ručné pranie - program na vlnu max 30°.

Pri žmýkaní použite maximálny počet otáčok za minútu 400, alebo program bez otáčok. Ja osobne mám vyskúšaných tých 400 otáčok.

Ak ste svetrík v pračke nežmýkali, len ho jemne postláčajte, aby ste z neho dostali zbytočnú vodu.

Sušte ho najlepšie vo vodorovnej polohe. Ak ste ho žmýkali ručne, odporúčam ho rozložiť na uterák.

Nesušte ho nikdy v sušičke, ani na radiátore, aby sa vlna nepoškodila.

Nečistiť chemicky, nebieliť

Výrobca vlny uvádza, že pri žehlení je možné použiť stupeň 1. Osobne si však myslím, že žehlenie nie je vôbec nutné.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie