Doprava zdarma pri nákupe nad 100 EUR

MATERIÁL A STAROSTLIVOSŤ

MATERIÁL: 

Woollipop svetre sú pletené v malých sériách priamo v pletiarňach na Slovensku. Merino vlna pochádza z Chile a má certifikát OEKO-Tex, Woolmark standard a Mulesing free.

OEKO-TEX Standard 100 je certifikát, ktorým sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritéria pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie. Materiály a výrobky označené týmto certifikátom sú bezpečné a neobsahujú žiadne zdraviu a životnému prostrediu škodlivé alebo nebezpečné látky.

 

WOOLMARK  je značka certifikačného systému, ktprý garantuje kvalitu vlny používanú v oblečení. Značka Woolmark tak potvrdzuje, že buď surovina, alebo finálny produkt boli testované pre potvrdenie vysokých štandardov použitej vlny. Logo Woolmark je jedným z celosvetovo najuznávanejším symbolom kvality vlny a je spravované neziskovou organizáciou Australian Wool Innovation (AWI).

 

MERINO VLNA:

Merino vlna ma termoregulačné vlastnosti.

Je priedušná a umožňuje vášmu telu dýchať.

Dokáže ľudské telo zahriať, ale neprehriať a v prípade potreby príjemne schladiť tým, že odvádza teplo a pot. Ideálna je teda nielen do zimy, ale aj na chladnejšie letné večery.

Zabezpečí vám príjemný tepelný komfort, aj v prípade vlhkejšieho počasia.

Postará sa o absorpciu vlhkosti a dieťa je pritom stále v teple.

Ak sa dieťa vplyvom neustáleho behania a skákania (testované na mojich deťoch) spotí, pot absorbuje a odvedie prirodzene von. Dieťa nepocíti žiadnu vlhkosť, či chlad. Sveter následne stačí len vyvetrať.  Nie je potrebné ho hneď prať.

Merino vlna zabezpečí prirodzenú UV ochranu, nepáchne. Je antibakteriálna a nenáročná na údržbu.

 

STAROSTLIVOSŤ:

Pokiaľ sa vám svetrík vyložene nezašpiní, stačí ho len vyvetrať. Vďaka prirodzenému odporu k rastu počtu mikróbov, oblečenie z merino vlny nezapácha ani po mnohonásobnom prepotení.

V prípade prania odporúčam ručné pranie - program na vlnu max 30°. Program na vlnu  rešpektuje šetrné zachádzanie s týmto materiálom a zaistí pomalé zohrievanie vody. Vlnené vlákna tak ochráni pred tepltným šokom a ohrev vody ich tak nepoškodí. 

Perte s použitím prípravku, ktorý je určený na vlnu.

Pri žmýkaní/odstreďovaní použite maximálny počet otáčok za minútu 400, alebo program bez otáčok. Ja osobne mám vyskúšaných tých 400 otáčok.

Ak ste svetrík v pračke neodstreďovali, alebo ste ho prali ručne, žmýkajte ho zrolovaný v uteráku jednoduchým vytláčaním prebytočnej vody.

Sušte ho najlepšie vo vodorovnej polohe, rozložený, aby ste predišli roztiahnutiu vlákien. Sveter je po  vpratí ťažký, a tak pri klasikom zavesení sa pod jeho váhou môžu vlákna roztiahnuť.

Ak ste ho žmýkali ručne, odporúčam ho rozložiť na uterák.

Nesušte ho nikdy v sušičke, ani na radiátore, aby sa vlna nepoškodila.

Nečistiť chemicky, nebieliť.

Výrobca vlny uvádza, že pri žehlení je možné použiť stupeň 1. Osobne si však myslím, že žehlenie nie je vôbec nutné.

 

Späť do obchodu